همشهری گرامی،با سلام و احترام ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور در سایت شوشتریا به عرض می رساند: ♦️هدف از ایجاد سایت،داشتن مرجعی برای دسترسی راحت همشهریان به آثار هنری شوشتر می باشد. ❤️مبالغ دریافتی صرفا بابت هزینه طراحی سایت و اجاره فضا و سیستم فروشگاهی براساس حجم فایل نمایشها درنظر گرفته شده است.با این وجود♦️ امکان دریافت کد تخفیف تا ۸۰درصد برای همه نمایشها فراهم شده است♦️ ❤️نمایشها بصورت رایگان در کانال تلگرامی با کیفیت متوسط منتشر شده اند .با آرزوی شادکامی همشهریان عزیز

محل لوگو

نظرسنجی سایت

بهترین نمایش طنز شوشتری که تاکنون دیده و لذت برده اید کدام است؟

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 23
  • بازدید دیروز : 100
  • بازدید کل : 92410

زنده یاد حاج محمد علی شهامی


زنده یاد حاج محمد علی شهامی

مشاهیر موسیقی شوشتر

استاد حاج محمد علی شهامی نیز از خوانندگان خوش صدای شوشتر بود و توانست مقدمات آواز موسیقی شوشتری را نزد پدرش "باب اسد" که از اساتید موسیقی شوشتر بود فرا گیرد.
 پدرش به ایشان سفارش می نمود تا آنچه را که از وی آموخته بود به دیگران بیاموزد ایشان اعتقاد داشت که آنچه از موسیقی به جای مانده متعلق به نسل های کهن است پس وظیفه ما حفظ و گسترش آن است.
 زنده یاد شهامی علاوه بر شناخت کامل نسبت به گوشه های محلی شوشتر تبحر فراوانی در نواختن تنبک به شیوه محلی شوشتر داشت.همچنین صدای دلنشین با نواختن ریتم های مختلف هنوز در بسیاری از نوارهای خانگی موجود طنین انداز است.
منبع: کتاب هویت موسیقی شوشتر،تالیف کاظم پوره

 

  انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 454

دیدگاه های کاربران (0)

مرجع معرفی فرهنگ و هنر شوشتر

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما